Exkurze s ekologickým zaměřením – Kutná Hora

Dne 6. října 2022 se třída 7.A vydala spolu s žáky 8. B do Kutné Hory na ekologicky zaměřenou exkurzi. Brzy ráno jsme se sešli na třemošnickém vlakovém nádraží a vyrazili k cíli s přestupem v Čáslavi. Na kutnohorském nádraží čekal autobus, který dovezl nejprve spolužáky ze 8. B před Základní školu Jana Palacha. Pak jsme se my zbývající přesunuli na Žižkov. Zde jsme po vystoupení z autobusu směřovali k místní dominantě – Chrámu Svaté Barbory. Zde na nás čekal průvodce, starší pán, historik, nabytý znalostmi o tomto středočeském městě. Putovali jsme od chrámu nejrůznějšími uličkami a tajemnými zákoutími, kdy nám cestou vyprávěl spoustu zajímavostí o všech památkách, které jsme cestou míjeli nebo mohli zahlédnout v dálce. Došli jsme s ním až „k voršilkám“. Zde jsme se střídali s našimi spolužáky a mířili autobusem do Základní školy Jana Palacha. Tam jsme plnili ekologickou část programu. Podle instrukcí paní Lišofské jsme se rozdělili do skupin a zvelebovali místní školní zahradu. Chlapci odvezli kompost, upravovali živý plot a stříhali větve malin. Děvčata natírala dřevěné prvky a umývala informační tabule. Po celý den se vydařilo počasí, a tak jsme z Kutné Hory odjížděli nejen s nabytými vědomostmi o tomto městě, ale i s dobrým pocitem smysluplně odvedené práce.

 

Mgr. Marek Čermák

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »