Exkurze s ekologickým zaměřením – Kutná Hora

Dne 6. října 2022 se třída 7.A vydala spolu s žáky 8. B do Kutné Hory na ekologicky zaměřenou exkurzi. Brzy ráno jsme se sešli na třemošnickém vlakovém nádraží a vyrazili k cíli s přestupem v Čáslavi. Na kutnohorském nádraží čekal autobus, který dovezl nejprve spolužáky ze 8. B před Základní školu Jana Palacha. Pak jsme se my zbývající přesunuli na Žižkov. Zde jsme po vystoupení z autobusu směřovali k místní dominantě – Chrámu Svaté Barbory. Zde na nás čekal průvodce, starší pán, historik, nabytý znalostmi o tomto středočeském městě. Putovali jsme od chrámu nejrůznějšími uličkami a tajemnými zákoutími, kdy nám cestou vyprávěl spoustu zajímavostí o všech památkách, které jsme cestou míjeli nebo mohli zahlédnout v dálce. Došli jsme s ním až „k voršilkám“. Zde jsme se střídali s našimi spolužáky a mířili autobusem do Základní školy Jana Palacha. Tam jsme plnili ekologickou část programu. Podle instrukcí paní Lišofské jsme se rozdělili do skupin a zvelebovali místní školní zahradu. Chlapci odvezli kompost, upravovali živý plot a stříhali větve malin. Děvčata natírala dřevěné prvky a umývala informační tabule. Po celý den se vydařilo počasí, a tak jsme z Kutné Hory odjížděli nejen s nabytými vědomostmi o tomto městě, ale i s dobrým pocitem smysluplně odvedené práce.

 

Mgr. Marek Čermák

Další příspěvky

Ze života družiny

Za zvířátky

V únoru jsme podnikli výpravu za zvířaty. Na severní polokouli jsme zahlédli lední medvědy. Cestou na jih jsme spatřili spícího medvídka v postýlce. Vyrobili jsme si tradiční masopustní masky a

Celý článek »
Ze života školy

Zkoušky „Cambridge exams“

V úterý 21. 2. 2023 se žáci osmého a devátého ročníku ZŠ Třemošnice vydali do pardubického Britského centra pro certifikáty z úspěšně složených mezinárodních zkoušek z angličtiny „Cambridge exams“. Studenti

Celý článek »