Bruslení šesťáci a prvňáci

Ve středu 13. listopadu jsme se s našimi prvňáčky, kterým děláme patrony, vydali do Čáslavi na bruslení. Před sedmou hodinou ranní jsme se sešli na místním vlakovém nádraží, odkud nám jel krátce po sedmé hodině vlak. Když jsme dorazili do Čáslavi, šli jsme kolem kostela sv. Petra a Pavla až k zimnímu stadionu. Paní učitelky zaplatily vstupné na ledovou plochu a pak už nám nic nebránilo, abychom mohli vstoupit na stadion. Všichni šesťáci pomohli prvňáčkům nazout a zavázat brusle. Pak jsme se sami obuli a vyrazili na led. Bruslili jsme asi dvě hodiny. Každý si podle svých možností udělal přestávku, aby se mohl nasvačit či napít. Po desáté hodině jsme už museli z ledu pryč. Přezuli jsme se a v teplé vstupní hale jsme si odpočinuli. Poté jsme se vydali na čáslavské nádraží, odkud jsme se vrátili zpět do třemošnické základní školy. My šesťáci jsme pokračovali ještě hodinu ve výuce a pak šli na oběd. Bruslení jsme si moc užili a těšíme se na další společné zážitky.
Karolína Davidová a Adam Jirásek, 6. B

Další příspěvky

Ze života školy

Olympiáda v lehkoatletickém čtyřboji

Ve středu 10. června se na fotbalovém stadionu v Třemošnici uskutečnil 2. ročník Olympiády v lehkoatletickém čtyřboji. Soutěže se zúčastnili žáci ze ZŠ Třemošnice, ZŠ Ronov nad Doubravou a ZŠ

Celý článek »
Ze života družiny

Kroužek Tvořílek

Také v letošním školním roce probíhal ve školní družině kroužek Tvořílek. Společně jsme vyráběli nejrůznější výrobky pro radost. Na podzim jsme například tvořili zajímavé papírové misky. Ke Dni matek jsme

Celý článek »